Zabiegi na twarz z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy ma bardzo wiele zastosowań od leczenia koni wyścigowych po zastosowanie w okulistyce, stomatologii, ginekologii po medycynę estetyczną. Jest to substancja organiczna. Występuje w naszym organizmie mając za zadanie wiązać wodę w komórkach skóry. Jest też składnikiem mazi stawowej, w której odpowiada za „smarowanie powierzchni stawowych, rozprowadzanie substancji odżywczych i odżywianie chrząstki, oraz jest buforem mechanicznym chroniącym komórki przed zgniataniem”. W medycynie estetycznej wykorzystywany jest od dawna, przeważnie w walce z efektami starzenia. Oto kilka zabiegów na twarz, w których główną rolę odgrywa kwas hialuronowy.

Usuwanie zmarszczek

Na początku odpowiedzmy sobie, jak powstają zmarszczki? Otóż zmarszczki powstają w skutek zaniku w skórze właśnie kwasu hialuronowego. Skóra nie jest wystarczająco dobrze nawadniana i odżywiana, przez co traci swoją sprężystość i elastyczność. Dostarczenie jej świeżej porcji kwasu hialuronowego w naturalny sposób odmładza ją i usuwa zmarszczki. Skóra po tym zabiegu wygląda młodo, tak jakbyśmy znów mieli dwadzieścia lat.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Stosowany w medycynie estetycznej kwas hialuronowy ma postać krystalicznego żelu, który doskonale nadaje się do formowania. Dzięki niemu dobry lekarz może stworzyć usta, jakie tylko zechcemy. Nie należy oczywiście przesadzać, by zamiast super wyglądu nie stać się własną karykaturą.

powiększone usta

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

To w zasadzie to samo co omówione poprzednio modelowanie. Jedyną różnicą jest końcowy efekt polegający nie tylko na poprawie kształtu i wyglądu naszych ust, ale też ich powiększeniu. Tu również zalecałbym rozwagę. W Internecie co rusz pojawiają się zdjęcia kobiet, które przesadziły z powiększeniem ust. Na szczęście jednak właściwości kwasu hialuronowego ograniczają trochę zapędy nadgorliwych kobiet nie pozwalając na zbytnią przesadę. (Sprawdź: powiększanie ust kwasem hialuronowym Bydgoszcz)

Bezpieczeństwo

Omawiając jakikolwiek zabieg medycyny estetycznej nie można pominąć kwestii bezpieczeństwa oraz możliwych skutków ubocznych. W przypadku kwasu hialuronowego można powiedzieć zwięźle, jest on jednym z najbezpieczniejszych środków używanych w medycynie estetycznej. Najczęstszym skutkiem ubocznym zabiegów z jego zastosowaniem jest opuchlizna, ale i ona bardziej spowodowana jest metodą wstrzykiwania niż samą substancją. Zwykle znika samoczynnie po kilku dniach. Mimo tego, iż substancja ta jest bezpieczna i zwykle dobrze tolerowana przez nasz organizm, należy uważać, gdzie wykonujemy nasze zabiegi. Niekompetentni lub mało doświadczeni lekarze potrafią źle dobrać ilość preparatu, wstrzyknąć go za głęboko czy za płytko, zdarza się też wprowadzenie zbyt dużej ilości w jedno miejsce. Efektem tego mogą być wyczuwalne pod skórą grudki, sinienie ust czy małe białe plamki. Na szczęście większość znika samoczynnie bez konieczności konsultacji z lekarzem.

Podsumowując, kwas hialuronowy to naturalny środek organiczny o właściwościach odmładzających, który w sprawnych rękach może zdziałać cuda. Jeżeli planujecie się trochę odmłodzić warto zainteresować się właśnie tym preparatem.