projektant wnetrz

Jak zostać projektantem wnętrz

Projektant wnętrz to zawód, który kojarzy się z dużymi zarobkami i estetyką urządzonego pomieszczenia. Prawda jest jednak taka, że owszem są to pewne plusy tej pracy, jednak wiąże się ona również z dużą odpowiedzialnością, wyobraźnią przestrzenną i poświęceniem. Nie każdy nadaje się do wykonywania tego zawodu, a żeby zostać architektem wnętrz należy sprostać wielu wyzwaniom.

Ścieżka edukacji architekta wnętrz Białystok

sypialnia od architektaBy stać się architektem wnętrz Białystok, trzeba ukończyć określone studia kierunkowe. Jeśli interesuje nas projektowanie wnętrz, najlepiej zdecydować się na Politechnikę Białostocką. Do wyboru jest wydział architektury i kierunek architektura wnętrz.

  • Jednak zanim zainteresowany będzie chciał zacząć studia na tej uczelni, musi sobie zdawać sprawę z tego, że nie jest to łatwy kierunek i wiąże się z dużymi wydatkami.
  • Na tym kierunku wiele prac wykonuje się też poza zajęciami, przygotowując liczne projekty, makiety, wydruki.
  • Osoba, która w przyszłości chce być dekoratorem wnętrz, powinna też interesować się rysunkiem.

Predyspozycje osoby zainteresowanej projektowaniem wnętrz

Studia na wydziale architektury to nie wszystko. Osoba, która chce zostać projektantem wnętrz, powinna mieć do tego predyspozycje. Koniecznym wymaganiem jest wyobraźnia przestrzenna, zdolność analitycznego myślenia, czy posiadanie umiejętności manualnych. Przyszły architekt musi również doskonale znać programy, za pomocą których będzie prezentować trójwymiarowe projekty wnętrz.

Projektant wnętrz cały czas się uczy

Nawet będąc osobą niezorientowaną w temacie aranżacji wnętrz, można zdać sobie sprawę z tego, jak często zmieniają się trendy w urządzaniu przestrzeni.

Architekt wnętrz musi być natomiast zawsze na bieżąco ze wszystkimi nowinkami z zakresu wzornictwa, materiałoznawstwa, kolorystyki, czy sposobu zagospodarowania przestrzennego.

Niekiedy, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, powinien ich pozytywnie zaskoczyć nowatorskimi pomysłami. Sprawdzają się one zwłaszcza wtedy, gdy na realizację projektu można przeznaczyć niewielki budżet. Projektant wnętrz Białystok musi też niekiedy umieć pogodzić komfort z niedużym metrażem mieszkania, czy pokoju.

Nie łatwo zostać architektem wnętrz. Posiadając jednak predyspozycje i traktując swój zawód jak pasję, można osiągnąć sukces jako dekorator. Jest to praca pełna wyzwań, w której podejmuje się trudne decyzje. Może być też satysfakcjonująca, zwłaszcza, gdy zobaczy się uśmiech na twarzy swoich klientów.