ocieplanie pianką PUR

Każdy inwestor wie, jak ważne podczas budowania domu jest zadbanie o odpowiednie jego ocieplenie. Nie tylko wpływać ono będzie na komfort życia w danym budynku, lecz przede wszystkim jakość ocieplenia będzie miała bezpośrednie przełożenie na ekonomiczność utrzymywani danego gospodarstwa domowego. Ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskuje ocieplanie pianką PUR, która coraz skuteczniej wypiera z rynku stosowane jeszcze do niedawna technologie oparte na styropianie czy też wełnie mineralnej. Jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania i jak wygląda szczegółowo ocieplanie pianką tego typu?

Ocieplanie pianką PUR — najważniejsze zalety

Pianka PUR to rewelacyjny materiał termoizolacyjny, który charakteryzuje się wieloma zaletami w naprawdę różnym zakresie oddziaływania. Przede wszystkim wspomnieć trzeba tu o najważniejszej jej cesze, czyli wysokiej skuteczności działania. Pianka tego rodzaju doskonale przylega do powierzchni, na której jest położona, a także skutecznie wypełnia wszelkie szczeliny konstrukcji. Powoduje to, że charakteryzuje się ona rewelacyjną skutecznością działania, czyli jej stopień termoizolacji jest naprawdę wysoki. Oczywiście przekłada się to na znacznie niższe rachunki za ogrzewanie.

Innego typu ważną zaletą jest to, że dzięki takiej piance możliwe jest skuteczne wyciszenie hałasów dochodzących z zewnątrz, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby np. zamieszkać na poddaszu, które jest taką pianką ocieplone. Dodatkowo wiedzieć trzeba to, że pianka ta nie przepuszcza wilgoci, a także jest ognioodporna. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiele osób ma pewne obawy stosując takiego rodzaju materiał w swoim domu. Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć, że tego typu pianka jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Nie generuje ona żadnych szkodliwych oparów i substancji, które mogłyby powodować nieprzyjemny zapach czy też podrażnienie dróg oddechowych.

Więcej o ocieplaniu pianką https://gawterm.pl/ocieplanie-pianka/

Jak stosowane jest ocieplanie pianką PUR?

Jak więc widać po powyższym opisie, ocieplanie pianka PUR ma naprawdę wiele interesujących zalet. Zanim jednak podejmie się decyzje o wyborze takiego rozwiązania, trzeba jeszcze wiedzieć, jak wygląda kwestia nakładania pianki. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się okazuje, może stanowić dość sporą wadę.

O co w tym wypadku chodzi? Jak można się domyślić oczywiści o cenę. Pianka PUR nie jest nakładana jak np. wełna mineralna, lecz jest natryskiwana przy pomocy specjalnego agregatu. Sprawia to, że choć jest to bardzo szybkie i ocieplenie całego dachu można wykonać w ciągu jednego dnia, to jednak jest to również bardzo drogie. O ile sama pianka jest w dość przeciętnej cenie, to już jednak wynajęcie odpowiedniej ekipy monterskiej bywa kosztownym przedsięwzięciem.