wybrór drzwi i okien

Jak wybrać najlepsze drzwi i okna?

Decydując się na urządzenie wymarzonego domu, który wybudowaliśmy albo podczas remontu należy szczególną uwagę zwrócić na wybór odpowiednich drzwi i okien. To właśnie te elementy mieszkania zapewniają odpowiednią ochronę przed włamaniami, pozwalają zachować ciepło w domu, a także pomagają wyciszyć pomieszczenie.

Czym się kierować wybierając okna?

Warto zwrócić uwagę na funkcjonalność okien, które będziemy użytkować przez wiele lat.

dobrze dobrane okno pcvNie każdy model będzie idealnie dopasowany do wszystkich przestrzeni i dlatego przed dokonaniem ostatecznego zakupu należy dobrze poznać dostępne oferty producentów oraz zapoznać się szczegółowo z najważniejszymi informacjami.

Wybierając odpowiednie okno, należy kierować się:

  • parametrami termoizolacyjnymi,
  • wymiarami,
  • wyglądem,
  • wyposażeniem dodatkowym.

Jak powinno wyglądać dobre okno?

Zewnętrzny wygląd dla wielu klientów jest sprawą najważniejszą. Połączony powinien być z budynkiem, do którego chcemy je zamontować. Możemy zdecydować się na najpopularniejsze plastiki albo wybrać okna drewniane, lub aluminiowe.

Najtańszym rozwiązaniem są okna białe plastikowe. Mogą być one jednak dodatkowe pokryte specjalnym lakierem albo powłoką i dzięki temu możemy zmienić fakturę, a także kolor. Można również w ten sposób stworzyć okna, które będą posiadały inny kolor od wewnątrz a zupełnie inny od wewnątrz, aby pasował do elewacji domu oraz wnętrza.

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi?

Wybierając drzwi wewnętrzne do naszego mieszkania, warto wybierać takie, które będą odpowiednio dopasowane do charakterystyki danego pomieszczenia. Zupełnie inny model wybierzemy do kuchni pokoju dziennego a zupełnie inne do sypialni albo do łazienki.

Poszukując drzwi zewnętrznych, należy zwrócić szczególną uwagę na:

  • wypełnienie w środku,
  • antywłamaniowość,
  • materiał wykonania.
  • izolację termiczną i akustyczną.

Wybierając odpowiednie drzwi do domu, dobrze jest również przemyśleć sprawę montażu. Najlepiej jest zatrudnić fachowców z doświadczeniem.