wymiana drzwi

Drzwi wejściowe zawsze montujemy ze względu na to, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie i nie pozwolić nikomu się włamać. Dlatego na pierwszym miejscu zawsze stawiamy na bezpieczeństwo naszej rodziny, które zależy od tego, jakie drzwi zamówimy.

Co należy sprawdzić przy ich wyborze?

Dodatkowo drzwi zewnętrzne muszą zatrzymać ciepło uciekające z domu. Warto, aby miały też odpowiednie parametry pozwalające wyciszyć pomieszczenie.

szare drzwi z łazienkiNależy również pamiętać o tym, że drzwi są przede wszystkim wizytówką naszego miejsca zamieszkania.

Wybierając drzwi należy sprawdzić:

  • izolacyjność termiczną,
  • izolacyjność akustyczną,
  • wypełnienie,
  • odporność na włamania,
  • zamki i zabezpieczenia.

Jakie są powody, dla których wymieniamy drzwi?

Powodów, dla których wymieniamy drzwi jest bardzo wiele, ponieważ mogą być one: stare i zniszczone albo nie pasują do naszej nowej elewacji budynku. Niektórzy również decydują się na wymianę okien i w tym momencie także przychodzi im do głowy pomysł, aby wymienić przy okazji drzwi, które będą kolorystycznie pasować do okien.

Możemy zdecydować się na zakupy w standardowym hipermarkecie, ale wtedy musimy pamiętać o dokładnych wymiarach. Droższym wariantem, który jest znacznie bardziej skuteczny, jest wezwanie fachowców, którzy wykonają drzwi na wymiar. Można wtedy zdecydować, z jakiego materiału mają zostać wykonane i w jakim kolorze.

Z jakiego materiału wybrać nowe drzwi?

Najpopularniejsze są oczywiście drzwi wykonane z drewna, ale również często klienci decydują się na wzmocnione drzwi z metalu, a nawet wykonane z aluminium. Nowoczesne drzwi mogą być również wykonane z przeszkleniami ze specjalnego szkła hartowanego, które nie rozbije się na drobne części po zniszczeniu.

Obecna technologia pozwala również na wykonanie drzwi, które będą połączone z różnych tworzyw. W ten sposób można wykonać niestandardowe i indywidualne drzwi. Można je również wzmocnić stalą ocynkowaną.