drzwi do łazienki

Drzwi łazienkowe są bardzo ważnym elementem wyposażenia mieszkania, ale niestety rzadko zwracamy na nie uwagę podczas remontu, czy budowy nowego domu. Zwykle najwięcej zajmujemy się wyborem odpowiedniej armatury łazienkowej, a bardzo ważne jest również to, aby zastanowić się nad tym, który rodzaj drzwi do łazienki wybrać, żeby zagwarantować sobie solidność i prywatność.

Które drzwi łazienkowe wybrać?

Dopasowując odpowiednie drzwi do naszej łazienki, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że to dzięki nim wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz i nie utrzymuje się w łazience. Dlatego bardzo ważnym elementem takich drzwi jest przede wszystkim kratka wentylacyjna, która montowana jest najczęściej u dołu.

Drzwi do łazienki mogą mieć:

  • kratkę wentylacyjną,
  • tuleje wentylacyjne,
  • wyprofilowane podcięcia wentylacyjne.

Warto postawić na takie rozwiązanie, które pozwoli nam na szczeliny wentylacyjne, które będą całkowicie niewidoczne. Oczywiście zawsze na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać na właściwą cyrkulację powietrza a dopiero później na odpowiednią estetykę drzwi łazienkowych.

Jakich wymiarów powinny być takie drzwi?

Przepisy prawa budowlanego zakładają, że drzwi łazienkowe powinny mieć co najmniej 2 metry wysokości i 80 cm szerokości. Niestety, nie zawsze takie wymiary pasują do każdego pomieszczenia, dlatego w niektórych przypadkach dobrze jest zdecydować się na drzwi wykonane na zamówienie.

Powinny być one tak zaprojektowane, aby otwierały się na zewnątrz. Nie mogą być tak zamontowane, aby utrudniać przejście czy po otwarciu dotykać innych elementów wyposażenia mieszkania. W ten sposób bardzo łatwo jest dostać się do łazienki w sytuacji awaryjnej gdy np. ktoś straci przytomność.

W jakim designie powinny być drzwi do łazienki?

Drzwi łazienkowe, które chcemy zakupić do swojego nowego mieszkania powinny być dopasowane do wystroju łazienki, ale z drugiej strony do przedpokoju.

Będzie można wtedy zastanowić się nad odpowiednim wypełnieniem drzwi i wentylacją.