ile zarabia architekt wnetrz

Architekt wnętrz cieszy się rosnącym powodzeniem na rynku pracy. Troszczymy się bowiem o to, by nasze wnętrza urządzać zarówno funkcjonalnie, jak i z dużą dbałością o estetykę. Zatrudniając profesjonalistę, mamy pewność, że uda nam się dopieścić wystrój pokoi w mieszkaniu lub domu w każdym calu. Jednak czy wzrost zainteresowania usługami projektanta przekłada się również na wysokość wynagrodzenia – nie zawsze tak jest.

Wynagrodzenie architekta wnętrz Białystok zależne od doświadczenia

Architekt wnętrz Białystok może liczyć na wynagrodzenie, które będzie adekwatne do posiadanych umiejętności.

kuchni według projektu architektaChcąc zostać projektantem, by zarabiać krocie, można się rozczarować. Szczególnie na początku swojej kariery zawodowej.

  • Średnia pensja wnętrzarza wynosi około trzech tysięcy brutto miesięcznie.
  • Jednak na początku zarobki projektanta są zdecydowanie niższe, gdyż nie ma on jeszcze wyrobionej renomy.
  • Z kolei doświadczony architekt może liczyć na wynagrodzenie rzędu czterech i pół tysiąca złotych brutto.

Wyższe zarobki przy realizacji większych projektów

Projektant wnętrz Białystok może zarabiać dużo więcej, niż wymieniona wyżej kwota dla doświadczonego architekta. Wynagrodzenie może być bowiem również uzależnione od powierzchni, którą ma zaprojektować. Jeśli jest to przestrzeń domu, restauracji, bądź hotelu, wtedy dobry wnętrzarz może policzyć za swoją usługę nawet około dwudziestu tysięcy.

Niezależny architekt zarabia różnie

Wynagrodzenie architekta wnętrz będzie inne dla zatrudnionego w biurze projektowym i dla projektanta, który prowadzi własną firmę. W tym pierwszym przypadku zarobki wnętrzarza są uzależnione od wielkości biura. Natomiast, jeśli architekt pracuje sam na siebie, wtedy jego pensja jest uzależniona od liczby realizowanych projektów. Każde projektowanie wnętrz nie tylko wzbogaca portfolio architekta, ale również staje się jego wizytówką.

Projektant wnętrz może liczyć na wyższe honorarium, jeśli podejmuje się realizacji bardziej wymagającego przedsięwzięcia. Niemniej takie projekty przeważnie nie zdarzają się jeden po drugim. Dlatego też duże znaczenie ma to, czy osoby, bądź instytucje, które skorzystały z jego usług, polecą go również innym.