niestandardowe wymiary materacy

Na polskim rynku coraz więcej osób decyduję się na to, aby kupić materace na wymiar idealnie dopasowane do niestandardowego wymiaru łóżka. W dzisiejszych czasach wiele osób w swoich domach posiada niestandardowy rozmiar łóżka, który staje się coraz bardziej popularny i niezwykle modny.

Jak dopasować odpowiedni materac do łóżka?

łóżko dziecięce z małym materacemProducenci materacy oferują bardzo wiele różnych gotowych rozwiązań, a także produkują materace na zamówienie. Wybór wzorów różnych łóżek jest przeogromny i łóżka posiadają także niestandardowe i nietypowe formy.

Możemy bowiem zdecydować się na to, aby kupić łóżko w kształcie samochodu czy nawet serca albo dopasowane do dużego wzrostu naszego dziecka. Problem zaczyna występować w momencie, w którym poszukujemy odpowiedniego materaca, który będzie idealnie dopasowany do łóżka.

Materace na wymiar najczęściej produkuje się dla małych dzieci, lub ludzi z bardzo dużym wzrostem, a także osobom, które mają problemy z kręgosłupem.

Jak wybrać odpowiedni niestandardowy materac?

Sama rama łóżka jest naszym wyznacznikiem przy wyborze odpowiedniego materaca. Dokonując pomiaru ramy łóżka, musimy odjąć kilka cm, ponieważ gdy podamy dokładną miarę zgodnie z łóżkiem, to materac wykonany na zamówienie może się po prostu nie zmieścić. Dodatkowo, gdy zapewnimy odstęp kilku centymetrów od ramy, to materac będzie miał dodatkową wentylację.

Zamówienie materaca na wymiar jest bardzo dobrym rozwiązaniem i zazwyczaj produkcja trwa szybko, podobnie jak w produkcji zwykłych standardowych materacy. Musimy wybrać odpowiedni model oraz określić właściwości, które ma posiadać materac i do wyboru mamy różne warianty.

Możemy zdecydować się na materace:

  • lateksowe,
  • bonelowe,
  • kokosowe,
  • piankowe,
  • z wełną owcza,
  • nawierzchniowe,
  • termoelastyczne,
  • ortopedyczne.

Ile czasu trwa produkcja materaca na wymiar?

Kiedy podamy dokładne wymiary długości i szerokości materaca, którego potrzebujemy, a także dodatkowe właściwości, które ma zawierać produkt, to zazwyczaj musimy poczekać maksymalnie 7 dni roboczych na jego produkcję. Dodatkowo firma zajmująca się produkcją, gdy wykona odpowiedni projekt, to prześle nam go do akceptacji i w ten sposób będziemy mogli również sprawdzić, jaka jest jego cena.

Dopiero po akceptacji materac zostanie wyprodukowany. Możemy osobiście udać się po materac albo przesyłka zostanie dostarczona kurierem. Takie rozwiązanie pozwoli na idealne dopasowanie materaca do naszych potrzeb.