wypożyczenie auta

Jak wybrać wypożyczalnie aut w Białymstoku?

Bardzo często wielu klientów decydujących się na skorzystanie z usług wypożyczalni aut w Białymstoku poszukuje odpowiedniego samochodu pod względem ceny.

Możemy więc na początek ustalić własny budżet finansowy, którym dysponujemy i na tej podstawie poszukać odpowiedniej wypożyczalni aut, która dysponuje samochodem, który chcielibyśmy wynająć. Czasami mogą nam pomóc w poszukiwaniu odpowiedniego modelu samochodu, który chcemy wynająć, porównywarki oraz wyszukiwarki internetowe.

Najczęściej niskie ceny za wynajem samochodu znajdziemy w mniejszych wypożyczalniach, ale musimy wtedy pamiętać, że nie mamy tam możliwości telefonicznej rezerwacji i flota pojazdów będzie bardzo ograniczona do kilkunastu pojazdów.

Ile zapłacimy za wynajem samochodu z wypożyczalni?

srebrne auto z wypożyczalniCeny za wynajem samochodu standardowego miejskiego wahają się w granicach od 50 zł dziennie.

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem na dłuższy okres, trwający przynajmniej jeden miesiąc, to będziemy mieli zaproponowane zdecydowanie lepsze warunki i koszty wyjdą nam jeszcze mniejsze.

Na cenę wynajętego samochodu będzie miał również wpływ typ pojazdu, który chcemy wynająć, ponieważ zdecydowanie mniej zapłacimy za miejski samochód niż za auto terenowe lub luksusowe albo za limuzyny do ślubu.

Odpowiednie ubezpieczenie samochodu z wypożyczalni aut

Każdy samochód, który wynajmujemy z wypożyczalni aut posiada obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Czasami możemy również liczyć na to, że wliczony w cenę wynajętego samochodu jest również podstawowy pakiet dodatkowego ubezpieczenia na wypadek przypadkowego uszkodzenia samochodu.

Możemy jednak zdecydować się na to, aby osobiście ubezpieczyć auto od dodatkowych niefortunnych zdarzeń i zdecydować się dodatkowe pakiety ubezpieczenie od uszkodzeń kół oraz podwozia, a także szyb.

Wypożyczalnie aut w Białymstoku posiadają swoje własne przepisy i bardzo często nakładają na kierowców limit kilometrów. Jest to spowodowane tym, że samochód z wypożyczalni ma możliwość przejechania określoną liczbę kilometrów i po przejechaniu tej liczby wartość pojazdu zaniża się. Jednak limit kilometrów ustalany jest indywidualnie i zależy od określonej wypożyczalni aut, więc warto poszukać takiej, która nie posiada żadnego określonego limitu.