NAJWAZNIEJSZE WYDARZENIA LISTOPADA I GRUDNIA PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 stycznia 2015 10:23

Ostatnie 2 miesiące starego roku obfitowały w różnego typu działania i wydarzenia w naszym przedszkolu. Wśród nich:

- udział naszych przedszkolaków w V Integracyjnym Przeglądzie Twórczości Folklorystycznej; grupa najstarszych Włóczykijów miała możliwość zaśpiewać, zagrać i zatańczyć na wielkiej scenie Kina Apollo w Poznaniu podczas organizowanego już po raz piąty Przeglądu Folklorystycznego, organizowanego przez jedną z poznańskich szkół specjalnych. Dzieci pięknie wystrojone, wspaniale śpiewały i tańczyły, jakby wcale nie czuły tremy, a zagrany przez dzieci na Bum Bum Rurkach utwór ludowy „Czarny Baranie" wzbudził ogólne zadziwienie i podziw publiczności;

http://www.poznan.pl/mim/oswiata/news/v-integracyjny-przeglad-tworczosci-folklorystycznej-w-zss-nr-102-w-poznaniu,75344.html

- tydzień patriotyczny – tematy i działania związane z patriotyzmem wokół Narodowego Święta Niepodległości. Najważniejsze wydarzenia tego tygodnia to: apel nawiązujący do polskich symboli narodowych w wykonaniu Łowców Przygód oraz Dzień Polskich Kulinariów i wspólne wykonanie bigosu z pomocnikiem kucharza;

- koncerty Pro Sinfoniki – listopadowy koncert „W pracowni lutnika", grudniowy koncert „Królowa Śniegu i jej przygody z muzyką" oraz koncert niespodzianka : świąteczny koncert w Auli UAM w Poznaniu;

- spektakle teatralne – „ O pchle, co manier nie miała" Teatru TAK z Białegostoku – jako mocny akcent w Dniu Życzliwości w listopadzie oraz „Śniegowy Bałwan" Teatru Narwal w zimowej atmosferze grudnia;

- spotkania z ciekawymi ludźmi:

SPOTKANIE AUTORSKIE Z TOMASZEM SZWEDEM – autorem książek dla dzieci i pieśniarzem. Znany z mediów artysta, kojarzony głównie z piosenką autorską i country, zaczarował nasze dzieci na niemal dwugodzinnym spotkaniu, śpiewając, grając na gitarze i harmonijce ustnej, czytając fragmenty swojej książki „ Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce".

SPOTKANIE Z KOLEKCJONERKĄ MISIÓW PLUSZOWYCH – Światowy Dzień Pluszowego Misia to doskonała okazja na spotkanie z niezwykłą kolekcją niezwykłej Babci – Pani Halina, Babcia Basi i Jasia, odwiedziła nasze przedszkole już po raz kolejny, pokazując dzieciom swoją pasję. Pani Halina kolekcjonuje misie pluszowe. Kolekcja liczy już ponad sto eksponatów - przytulaków, a każdy ma własne imię i własną historię. Cieszymy się bardzo z tego niecodziennego spotkania, którego inne przedszkola mogą nam tylko pozazdrościć :)

SPOTKANIE Z PSZCZELARKĄ – w atmosferze przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, przy okazji pieczenia pierniczków, których głównym składnikiem jest miód – o miodzie właśnie i nie tylko – rozmawialiśmy z najprawdziwszą Babcią Pszczelarką. Tak właśnie nazywamy panią Różę, babcię Marty i Maćka, Włóczykijów, którzy karierę przedszkolną już zakończyli i poszli do szkoły. Przyjaźń jednak pozostała i pani Róża zgodziła się odwiedzić Włóczykijów z opowieścią o swojej pasji, mimo iż nie ma tu już własnych wnuków. Dzieci dowiedziały się jak powstaje miód, zobaczyły wnętrze ula, poznały kilka zasad opieki nad pszczołami. To było bardzo miłe spotkanie, za które bardzo dziękujemy :)

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM – należy już do naszej przedświątecznej tradycji. Na spotkaniu z dziećmi, które chcą się dowiedzieć przede wszystkim jak zwierzęta przygotowują się do przetrwania zimy, pan leśniczy jak co roku obdarza nasze przedszkole choinką – prosto z lasu.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM – 6 grudnia – tak jak na całym świecie także u nas – dzieci czekają na Świętego Mikołaja. Jest to oczekiwanie w pewnym napięciu, czasem z małymi obawami, ale już samo pojawienie się świątecznego gościa i jego przyjazne powitanie, rozwiewa wszystkie lęki. Święty Mikołaj jest u nas zawsze bardzo miły i dobry i dzieci wcale się go nie boją :), a do tego jeszcze oczywiście – obdarowuje upominkami 

RODZINNE SPOTKANIA.

Na przełomie listopada i grudnia – w każdej grupie odbywały się ZAJĘCIA OTWARTE dla rodziców. Była to okazja do zobaczenia jak pracuje grupa z nauczycielem, a jednocześnie do wzajemnego kontaktu rodziców, wymiany myśli i zdań – także na temat naszej pracy.

ŚWIĄTECZNE UROCZYSTOŚCI – w każdej grupie wyglądały trochę inaczej, ale w każdej były wielkim wydarzeniem. Dziękujemy wszystkim Rodzicom zaangażowanym w organizację naszych uroczystości. Wspólne JASEŁKA były dla nas wszystkich niezwykłym wydarzeniem, dającym i małym i dużym, mnóstwo radości! Dziękujemy :)

WYCIECZKI.

Wyjazd na Koncert Specjalny Pro Sinfoniki do Auli UAM w Poznaniu.

Wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych w Gnieźnie. Poznaliśmy proces powstawania bombek choinkowych. Zobaczyliśmy jak są dmuchane, utwardzane i ozdabiane - cały proces mogliśmy obserwować z bliska.

W wycieczkach poza przedszkole najczęściej uczestniczą starsze dzieci. W tym czasie, aby młodszym nie było przykro, na miejscu organizowane są specjalne atrakcje dla maluchów. Gdy starsi zwiedzali Fabrykę w Gnieźnie , młodsi zamienili nasze przedszkole w prawdziwe Pychotkowo. Piekli i ozdabiali pierniczki świąteczne.

I tak to w tym naszym przedszkolnym życiu jest – dla każdego coś miłego.

Na Nowy Rok 2015 życzymy Wszystkim Włóczykijom mnóstwo samych szczęśliwych przygód 

Dobrego Roku !

Ciocia Ewa i Wujek Darek z Ignacym, Kajetanem i Stasiem.

Poprawiony: poniedziałek, 12 stycznia 2015 10:29
 

Przypominacz

W czwartek 26 lutego - Dzień Dinozaura.

Strona chwilowo nieaktualna - zapraszamy na nasz profil na FACEBOOKU.