Spotkania... PDF Drukuj Email
piątek, 28 listopada 2014 15:06

Spotkania...

Nasze przedszkole to miejsce spotkań niezwykłych... Dla dzieci to przede wszystkim , każdego dnia, pole do nawiązywania relacji społecznych. Tutaj maluchy spotykają rówieśników, uczą się zgodnie bawić, współpracować. Tutaj zawiązują się pierwsze przyjaźnie, a nawet „przedszkolne miłości" :) Istnieje też wiele okazji do wzajemnego poznawania się rodziców. Wiele organizowanych u nas uroczystości rodzinnych, a także wycieczek, zwłaszcza wypraw kilkudniowych, to sytuacje, które bardzo integrują rodziców, pomagają się zaprzyjaźnić.

Nasze przedszkole to także miejsce spotkań niezwykłych – tych niecodziennych. Z największą radością zapraszamy do nas , na spotkanie z dziećmi, ludzi niezwykłych, ludzi z pasją. Ogromnie się cieszymy, gdy odwiedzają nas z opowieściami o swojej pasji członkowie rodzin naszych przedszkolaków. W tym roku przedszkolnym mieliśmy dwa takie niezwykłe spotkania. Pierwsze, kilka tygodni temu, z dziadkiem Kuby, perkusistą. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy co to znaczy żyć muzyką!

W tygodniu misiowym przyszła do nas wraz z częścią swojej kolekcji misiów Babcia Basi i Jasia. Jesteśmy chyba jedynym przedszkolem na świecie, które przeżyło coś takiego! Spotkanie z kilkudziesięcioma misiami, z których każdy ma swoje imię i swoją historię :) Babcia Basi i Jasia to osoba niezwykła, pasjonatka, z którą można by rozmawiać do wieczora, a i tak byłoby mało! Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas, za opowieści, za dzielenie się swoją pasją!

W tym tygodniu, pełnym wrażeń, miało miejsce u nas jeszcze jedno – niezwykłe wydarzenie, niezapomniane spotkanie. Włóczykijów odwiedził Tomasz Szwed, pisarz i muzyk. Postać znana z mediów, choć nieczęsto tam gości, bo muzyka autorska, jaką reprezentuje Tomasz Szwed, nie jest tak popularna i tym samym powszechna w radio, czy telewizji. Wielu rodziców oraz dziadków odbierając dzieci z przedszkola, na wiadomość o zapowiadanym spotkaniu autorskim wyrażała słowa uznania: „Szwed w Borówcu – to ciekawe...". No i mieli rację. Spotkanie z Tomaszem Szwedem, człowiekiem wyjątkowym, artystą obdarzonym wieloma talentami – było rzeczywiście arcyciekawym wydarzeniem dla nas wszystkich! Artysta, który przyjechał do nas z samej Warszawy, znany rodzicom i dziadkom, o którym czytamy w Wikipedii, którego można „czytać" i słuchać – był z nami kilka godzin jesiennej środy. Siedział z dziećmi na przedszkolnym dywanie, czytał im, opowiadał i śpiewał. Choć niewątpliwie wielką gwiazdą jest, wcale nie „gwiazdorzył". Dziękujemy za wspaniałą atmosferę spotkania, za ciepło dla małych słuchaczy, za rozbudzenie ciekawości i zaintrygowanie maluchów przygodami „Małych Zwierząt" z Kliniki w Leśnej Górce.

Dzięki temu spotkaniu mamy plan na jesienne radosne poranki i leniwe popołudnia – będziemy nucić Piosenki Pana Psa i zaczytywać się w opowieściach z Leśnej Górki.

Spotkania... małe i duże. Dzięki nim życie jest piękne :)

Poprawiony: piątek, 28 listopada 2014 18:57
 

Przypominacz

W czwartek 26 lutego - Dzień Dinozaura.

Strona chwilowo nieaktualna - zapraszamy na nasz profil na FACEBOOKU.