DZIAŁO SIĘ - W PAŹDZIERNIKU PDF Drukuj Email
środa, 19 listopada 2014 16:12

A co - działo się w październiku ?

DZIEŃ MUZYKI – KOLOROWA EKSPLOZJA RYTMU I DŹWIĘKU!!!

Nasze przedszkole tętni muzyką na co dzień, ale 1 października – Dzień Muzyki – był tutaj dniem szczególnym... W naszym przedszkolu zagościły i jak się później okazało – zadomowiły na dobre – BUM BUM RURKI!!!

Bum Bum Rurki – to bardzo prosty, a jednocześnie niezwykle pomysłowy i kreatywny instrument. Rurki wykonane z bezpiecznego tworzywa, są lekkie i dokładnie nastrojone, a ich kolorystyka odpowiada określonym dźwiękom. Świetnie sprawdzają się w łatwej i szybkiej nauce rytmu. Granie polega na uderzaniu nimi o dowolną powierzchnię, np. ławkę, krzesło lub kolano czy wnętrze dłoni – kolorowe rurki wydobędą określone, harmonijne dźwięki. Można tez używać ich jak cymbałków, grając pałeczkami.

Włóczykijom Bum Bum Rurki bardzo się spodobały, a Dzień Muzyki w naszym przedszkolu, właśnie dzięki temu dotąd nieznanenemu instrumentowi – zapisał się w pamięci dzieci :)

KONCERT PRO SINFONIKI - październikowy koncert nosił tytuł „Lekcja u Mistrza"i był muzycznym spotkaniem z muzyką Mozarta.

ŚWIATOWY DZIEŃ POCZTY – „Ludzie listy piszą", a o pocztowcach w dniu ich święta nie pamiętają... ale nie u nas! Włóczykije Dzień Poczty uczciły należycie! Starsze dzieci wybrały się na krótką wycieczkę do pobliskiego urzędu pocztowego, gdzie zobaczyły jak pracują pocztowcy, a nawet miały okazję pomóc pani urzędniczce w jej pracy, przyklejając znaczki i przybijając pieczątki. Dzieci wysłały też samodzielnie list – z pozdrowieniami dla młodszych Włóczykijów.

Nastepnego dnia ten list przyniósł nam do przedszkola Pan Listonosz, a tu czekała go niespodzianka! Młodsi przyjęli Pana Listonosza z piosenką, życzeniami i samodzielnie wykonanym artystycznym upominkiem. Maluchy z ciekawością obejrzały pełną listów torbę listonosza i życzyły mu, aby przekazywał ludziom tylko dobre wiadomości :)

ŚWIĘTO DRZEWA – uwrażliwianie na piękno natury i konieczność dbania o przyrodę jest jednym z naszych priorytetowych celów w edukacji ekologicznej najmłodszych, dlatego Święto Drzewa jest dniem, który u Włóczykijów nie mógł minąć bez echa. Najważniejszym momentem dnia było wspólne sadzenie drzewa w przedszkolnym ogródku.

DZIEŃ MARCHEWKI – oj to był zdrowy i smakowity dzień :) Soki marchewkowe, surówki, marchewkowe ciasto – dzieci samodzielnie wykonywały, a potem z apetytem smakowały. Zajęcia kulinarne nasze przedszkolaki uwielbiają :)

SPEKTAKLE TEATRALNE:

Teatr TAK z Krakowa – przedstawił spektakl „Milutka w malachitowym borze",

Teatr Narwal z Białegostoku – zaprezentował „Zaczarowane kalosze",

EKO TYDZIEŃ

Tydzień ekologiczny był u nas tygodniem bez zabawek. Spróbowaliśmy bawić się i działać artystycznie bez użycia tradycyjnych zabawek, samochodów, lalek, klocków. Okazało się, że rolki po papierze, z przymocowanymi zakrętkami od butelek – dają tyle samo radości jak wyprodukowane w fabryce nowoczesne autka, a może nawet więcej, bo wykonane samodzielnie ?

Punktem kulminacyjnym całego EkoTygodnia był ekologiczny pokaz mody w dniu Święta Spódnicy.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - wspaniała uroczystość rodzinna naszych najmłodszych. Pasowanie to zawsze duże przeżycie - dla maluchów, ich rodziców i nas - pracujących z dziećmi. Nie inaczej bylo w tym roku. Radość pomieszana ze wzruszeniem :)

Wyjazdy.

W październiku – dwie grupy starszych Włóczykijów odebrały nagrodę ufunowaną przez Centrum Sportu i Rekreacji OAZA za pięknie wykonane prace plastyczne, które zostały docenione i wysoko ocenione, w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Oazę. Dzieci cieszyły się zwycięstwem mogąc pluskać się na pływalni w Kórniku :) Dziękujemy.

RODZINNA WYPRAWA WEEKENDOWA

Tradycją naszego przedszkola jest rodzinna wyprawa w góry na powitanie jesieni. W tym roku również – tradycji stało się zadość. Prze kilka dni, pięknych – jesiennych, integrowaliśmy się z przyrodą i ze sobą w Karkonoszach. Wypady rodzinne są niepowtarzalną okazją do bliższego poznania, wspólnej zabawy, zawiązania czy zaciśnienia więzi. Kto raz pojedzie – jeździ już zawsze, do końca kariery przedszkolnej, a nawet dłużej. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami...

Poprawiony: czwartek, 20 listopada 2014 08:12
 

Przypominacz

W czwartek 26 lutego - Dzień Dinozaura.

Strona chwilowo nieaktualna - zapraszamy na nasz profil na FACEBOOKU.