WYDARZENIA WRZEŚNIA. PDF Drukuj Email
środa, 19 listopada 2014 12:45

Wraz z wrześniem - nasz pociąg do przygody - ruszył pełną parą. Co tu się działo każdego dnia - to trudno opisać, staramy się opowiadać rodzicom na bieżąco. Wspominając ten pracowity czas, przypominamy tylko kilka najważniejszych wydarzeń:

adaptacja nowych dzieci – początek roku przedszkolnego to czas wspólnego poznawania się, ustalania zasad panujących w przedszkolu, czas wchodzenia w nową życiową rolę – przedszkolaka :) W tym roku adaptacja przebiegła szczególnie łagodnie i w ciepłej atmosferze... Myślimy, że dzieci szybko poczuły się u nas – jak u siebie... i że jest im tu dobrze :)

wydarzenia baaardzo kulturalne:

Sezon artystyczny rozpoczęty! Pierwszy – w tym roku przedszkolnym - koncert Pro Sinfoniki nosił tytuł: „ Pan Świersz i Słoń Trąbalski", a królowały na nim instrumenty dęte: saksofon, obój, klarnet i fagot.

Spektakle teatralne:

Teatr Arlekin z Białegostoku wystąpił u nas ze spektaklem pt. „Zuzia z Zaczarowanej Krainie". Jak zwykle było zabawnie i pouczająco. Opowiedziana historia wspaniale wpisała się w czas adaptacyjny w naszym przedszkolu, przedstawiając nam dziewczynkę Zuzię, która właśnie, początkowo z obawami i niechętnie, rozpoczynała swoją przygodę z przedszkolem.

Teatr Pompon z Leszna, to nasz ulubiony teatr! We wrześniu zobaczyliśmy autorski spektakl pt. „Pies Pompon i czarna chmura", w przezabawny sposób opowiadający historię fletu, który zmieniał pogodę i psa Pompona, który bardzo chciał go zdobyć.

„ Na straganie" - występ 6 – latków. Na powitanie jesieni nasze najstarsze przedszkolaki przygotowały dla wszystkich krótki występ artystyczny. W klimacie wczesnojesiennym zobaczyliśmy inscenizację wiersza Brzechwy „Na straganie". Dziękujemy tacie Jeremiego za użyczenie nam makiety warzyw do scenografii :)

Spotkanie z pasją:

To był dzień! Nasze przedszkole odwiedził perkusista – dziadek Kuby. Krótki koncert i warsztaty dla dzieci przeplatały się z opowieściami babci i dziadka Kubusia, o tym jak muzyka towarzyszy życiu rodzinnemu – pasjonatów perkusji. Takie spotkania zawsze wywierają największe wrażenie na dzieciach i na nas samych. Myślę, że spotkanie z przedszkolakami pozostanie też we wspomnieniach dziadków Kuby i samego, bardzo dumnego w tym szczególnym dniu – Kubusia :)

wycieczki :

Na powitanie jesieni – do Arboretum w Kórniku – pojechały trzy grupy naszych starszych przedszkolaków. Spacer po jesiennym parku, zbieranie liści, obserwacja przyrody i na koniec – zabawa na parkowym placu zabaw – to jest to, co wycieczkowi Włóczykije jesienią lubią najbardziej :) Tym razem do naszej wycieczkowej wesołej gromadki przyłączyła się babcia Igusi, na co dzień mieszkająca w Augustowie, było nam bardzo miło :)

sobotnie spotkania w rodzinnym gronie :

Festyn Rodzinny na Lotnisku w Krzesinach – jak co roku fascynaci wojskowości mogli uczestniczyć w Festynie zorganizowanym w pobliskiej Bazie Lotnictwa Taktycznego. W tym roku wśród wielu atrakcji szczególnie zachwyciły pokazy akrobacji samolotowych oraz jak zwykle przeloty szybkich jak błyskawica F 16. Dla nas szczególnie ważne były skoki spadochroniarzy, a wśród nich taty naszego Olka :)

Biesiada na Koniec Lata – wspaniała impreza integracyjna dla mieszkańców Borówca i okolicy. Jako przedszkole kolejny raz mieliśmy okazję poprowadzić blok zabaw dla dzieci. Wszystkim kilkulatkom zainteresowanym zabawą ( a było ich wielu, w tym całkiem sporo znajomych twarzy ) zaproponowaliśmy mini warsztaty plastyczne: z lepieniem, wycinaniem, malowaniem, nawlekaniem. Wieczorową porą nasze pełne uroku i poczucia humoru, a przede wszystkim talentu – ciocie, rozśpiewały Borówiec piosenką biesiadną.

Grzybobranie – aby zbierać grzyby udaliśmy się na wyprawę rodzinną ponad 100 km od naszego Borówca. Grzyby – były :) a przy tym – świetna zabawa:) Spacer po lesie, odpoczynek od zgiełku miasta i naszego codzinnego pędu, wspoóna zabawa, ognisko, śpiew, wszystko w blasu jesiennego słońca – to jest to, czego nam wszystkim, małym i dużym Włóczykijom potrzeba :)))

Poprawiony: środa, 19 listopada 2014 13:01
 

Przypominacz

W czwartek 26 lutego - Dzień Dinozaura.

Strona chwilowo nieaktualna - zapraszamy na nasz profil na FACEBOOKU.